Warszawa: stypendyści przygotowują się do XVII Dnia Papieskiego

W niedzielę, 8 października, już po raz siedemnasty, w całej Polsce będzie obchodzony Dzień Papieski. W tym roku jego hasło brzmi: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Jakie wydarzenia zaplanowano w Warszawie?

O godzinie 9.00 w Bazylice św. Krzyża zostanie odprawiona Msza święta radiowa pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka. Niedaleko Bazyliki, na Krakowskim Przedmieściu, przy kościele Sióstr Wizytek od godz. 12.00 będzie funkcjonować miasteczko rodzinne. Stypendyści przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci, jak i dorosłych.

W Świątyni Opatrzności Bożej, o godz. 12.00, kard. Kazimierz Nycz będzie celebrował Mszę świętą w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W godz. 10.00-15.30 powstanie tam również miasteczko rodzinne.

O godz. 15.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po jej zakończeniu, o 15.30, rozpocznie się Koncert Galowy Dnia Papieskiego. Wystąpią: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert i Krzysztof Iwaneczko. O oprawę muzyczną zadba zespół „Gospel Rain”. Artystom będzie towarzyszyć zespół złożony ze stypendystów Fundacji- „Tylko Ty”.

Przy parafii św. Andrzeja Boboli stypendyści także przygotowali atrakcje dla rodzin. Nie zabraknie ciekawych konkurencji, słodkich wypieków i świetnej zabawy.

Ostatnim punktem warszawskich obchodów Dnia Papieskiego będzie apel modlitewny Miasta Warszawy przy kościele akademickim św. Anny, na Krakowskim Przedmieściu. Rozpocznie się o godz. 18.15. Poprowadzi go kard. Kazimierz Nycz.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w obchody Dnia Papieskiego w Warszawie. Dziękujemy również za wszystkie ofiary, które przekazaliście i przekażecie Państwo na fundusz stypendialny.