Zakończył się kurs kandydatów na wychowawców

W dniach 8-11 marca br. odbył się kurs kandydatów na wychowawców. Stypendyści i osoby zaprzyjaźnione z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będą mogły dzięki niemu stać się opiekunami na obozie gimnazjalistów i licealistów, który odbędzie się w lipcu br. w Lublinie.

Prawie 90 osób chętnych do tej roli, przez cztery dni uczęszczało na zajęcia m.in. z bezpieczeństwa, turystyki, planowania pracy, teatru, plastyki, gier i zabaw oraz wielu innych. Uczestnicy byli prowadzeni przez profesjonalną kadrę wykładowców z Przymierza Rodzin, która posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

Bawiąc się, grając w gry integracyjne, śpiewając i wykorzystując to, co będziemy przekazywać podopiecznym – uczyliśmy się budowania grupy. Uświadomiliśmy też sobie jak ważna jest współpraca i porozumienie wychowawcy z grupą. To ogromna odpowiedzialność, ale także wielka przygoda i możliwość rozwijania siebie. – mówi Mateusz Smoliński, uczestnik kursu.

Z kolei kierownik kursu, pan Piotr Bejnarowicz zaznaczył na wykładzie otwierającym kurs, że wychowywać nie można bez świadomości, że sami ciągle się wychowujemy. To Jezus jest najważniejszym wychowawcą, a my tylko pomagamy stosować jego naukę podopiecznym. 

Nauce i zabawie towarzyszyła codzienna modlitwa i Msza Święta. Kurs stanowił przedsmak wielkiego obozu, który już za 4 miesiące. Wszyscy uczestnicy zarówno wiele się nauczyli, jak i też spędzili miły czas w gronie osób interesujących się wolontariatem. Wolontariusze przybyli z całej Polski, m.in. Szczecina, Krakowa, Rzeszowa, Bydgoszczy, Olsztyna. Przedstawiciele tych i wielu innych miast wykazali się nie lada poświęceniem przebywając długą drogę do Warszawy. Rokuje to solidną kadrę na obozie.

Szczególne podziękowania przyszli wychowawcy kierują do pani Katarzyny Kieler, która była główną organizatorką kursu. Po takim sprawdzianie jesteśmy pewni, że obóz, którego przygotowaniem kieruje, będzie niezapomnianym przeżyciem dla ponad tysiąca stypendystów i ponad setki wolontariuszy.

LZ/FDNT