Zapraszamy na Obóz Integracyjno-Naukowy Instytutu Tertio Millennio i Teologii Politycznej

Jako patroni medialni serdecznie zapraszamy maturzystów i studentów do uczestnictwa w obozie integracyjno-naukowym Instytutu Tertio Millennio i Teologii Politycznej w Majerczykówce w dniach 16-25 września 2024 r.

Obóz integracyjno-naukowy jest okazją do wzięcia udziału w debatach, warsztatach i panelach dyskusyjnych z ponad 24 prelegentami ze świata katolickiego oraz poznania Instytutu i Teologii Politycznej od środka.

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniem na Facebooku oraz wydarzeniem na portalu Instytutu (sylwetki prelegentów, program, szczegóły):

Wydarzenie na portalu oraz formularz zgłoszeniowy
Wydarzenie na Facebooku

Program wydarzenia

 • Ponad 27 godzin paneli dyskusyjnych, wykładów i warsztatów z najważniejszymi intelektualistami Kościoła Katolickiego w Polsce, wokół bieżących spraw społecznych dotyczących m.in demokracji, antropologii, filozofii, kultury, historii, ekonomii, polityki i Kościoła, w oparciu o dzieło „Pamięć i Tożsamość” św. Jana Pawła II.
 • Codzienne wędrówki po górach na różnych poziomach zaawansowania a także sport, wędrówki i rekreacja. W trakcie 10 dni naszego obozu, będziecie mieli szansę aktywnie wypocząć w towarzystwie studentów.
 • Debata parlamentarna – z definicji, debata ma na celu przygotować jej uczestników do wystąpień publicznych przed większym audytorium. Jest to umiejętność niezbędna każdej osobie działającej publicznie. Spotyka się ona bowiem z koniecznością zaprezentowania swojego stanowiska, lub stanowiska swojej organizacji, na forum publicznym. Ponadto zaproponowany sposób debatowania uczy jasnej, konkretnej i rzeczowej argumentacji w trakcie dyskusji.

Bloki tematyczne na każdy dzień

Obóz ITM podzielony jest na 9 bloków tematycznych na każdy dzień

 • Polska Europa Kościół
 • Demokracja – możliwości i zagrożenia
 • Wolność i odpowiedzialność
 • Katolik w Internecie
 • Rodzina i Praca
 • Sztuka sakralna
 • Liturgia i muzyka – stare i nowe
 • Wprowadzenie do Katolickiej Nauki Społecznej
 • Źródła i Mielizny – czyli katolik w post chrześcijańskiej rzeczywistości.

Miejsce wydarzenia

Obóz integracyjno-naukowy ITM organizowany przez Instytut Tertio Millennio i Teologię Polityczną odbędzie się w pokojach gościnnych „U Marysi na dolinie” w Majerczykówce – przysiółku wsi Poronin gdzie cisza, świeże powietrze i przepiękne widoki umożliwiają prawdziwy wypoczynek. Bliski dostęp do term, szlaków górskich, boiska piłkarskiego, lasów, Zakopanego i Małego Cichego pozwoli miło połączyć odpoczynek z turystyką i rekreacją.

Rekrutacja

Aplikacje na Obóz Integracyjno-Naukowy przyjmowane będą tylko na podstawie niżej zamieszczonego formularza rekrutacyjnego. 

Rekrutacja na Szkołę trwa do niedzieli 30.06.2024 r., do godz. 23.59. O wynikach rekrutacji kandydaci na Obóz integracyjno-naukowy zostaną poinformowani indywidualnie drogą mailową.

Koszt uczestnictwa w 10 dniowym obozie wynosi 810 zł.

Organizator zapewnia noclegi i wyżywienie, a także przejazdy w trakcie trwania obozu. Przy wypełnianiu formularza prosimy o rzetelność i zamieszczenie informacji, które mogą mieć znaczenie w kontekście niniejszej rekrutacji. Przed przystąpieniem do wypełniania formularza proszę dokładnie zapoznać się z jego strukturą i pytaniami. Proszę zauważyć, że nie istnieje możliwość zapisywania naniesionych w formularzu informacji.

Uwaga!: Uzupełniając formularz prosimy koniecznie wypełnić wszystkie pola. Gdy nie mają Państwo odpowiedzi na któreś z pytań, proszę wpisać formułę “brak” lub “nie zastanawiałem(-am) się nad tym”. Pozostawienie jakiegoś pola niewypełnionego spowoduje, że niemożliwe będzie wysłanie formularza!

Zapraszamy do zapisów przez formularz