Zgłębiali tajemnicę Eucharystii – rekolekcje wielkopostne wspólnoty wrocławskiej, opolskiej i...

W piątek wieczorem, 10 marca, stypendyści ze wspólnoty wrocławskiej, opolskiej i zielonogórskiej przyjechali do Domu Rekolekcyjnego ToTu w miejscowości Bagno, aby przeżyć tam rekolekcje wielkopostne. Tematem przewodnim całych rekolekcji były „Tajemnice Eucharystii”. Przewodnikami duchowymi oraz autorami konferencji byli: ks. Paweł Walkiewicz, Wiceprzewodniczący Zarządu Fundacji, oraz s. Tomira Brzezińska.

Pierwszy dzień rekolekcji upłynął studentom na wspólnej kolacji, Drodze Krzyżowej oraz wieczornej integracji. Sobota, 11 marca, rozpoczęła się od jutrzni i śniadania. Po śniadaniu stypendyści uczestniczyli w Eucharystii. Następnie s. Tomira wygłosiła konferencję o tajemnicy Eucharystii, podczas której poprosiła studentów o napisanie trzech listów zachęcających do uczestnictwa we Mszy Świętej: do osoby wierzącej, do osoby wierzącej, ale wątpiącej oraz do osoby niewierzącej. Nad tym zadaniem stypendyści pracowali w siedmiu grupach. Pierwsza część dnia zakończyła się obiadem.

O godzinie 15 studenci odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której wysłuchali konferencji ks. Pawła o ofierze Eucharystii. Następnie odbyły się grupy dzielenia, podczas których dyskutowali i dzielili się swoimi przemyśleniami na temat Eucharystii, jej tajemnicy i jej przeżywania. Po skończonej pracy w grupach s. Tomira wygłosiła kolejną konferencję, w których udowadniała, dlaczego Eucharystia jest szkołą miłosierdzia. Pod koniec drugiego dnia studenci udali się na kolację, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Czytane rozważania połączone ze śpiewem były dobrą okazją do głębokiej modlitwy i refleksji. Wieczorem chętne osoby uczestniczyły w integracji.

Niedziela, 12 marca, rozpoczęła się od jutrzni i śniadania. O godzinie 10 stypendyści wzięli udział w Eucharystii. Po zakończonej Mszy ostatnią konferencję wygłosił ks. Paweł, w której dawał praktyczne wskazówki jak najlepiej przeżywać Eucharystię. Ostatnim punktem programu rekolekcji był obiad, po którym studenci rozjechali się do domów i wrócili do swoich codziennych obowiązków.

Aleksandra Nawała

GALERIA ZDJĘĆ