Żółta niedziela na Pomorzu

Czy słoneczny weekend w nadmorskich miastach musi wiązać się tylko z leżeniem na plaży i wpatrywaniem się w lazurowy błękit Bałtyku? Niekoniecznie! Tego dowodem są trójmiejscy stypendyści, których nie mogło zabraknąć na ważnych wydarzeniach regionalnych.

Jednym z nowych zadań postawionych sobie przez studentów było utworzenie prężnie działającej sekcji wolontariackiej. Stąd też blisko piętnastoosobowa grupa stypendystek, ubrana w żółte koszulki i z olbrzymimi bukietami żonkili w rękach, wyruszyła na ulice Trójmiasta, aby wesprzeć akcję Pola Nadziei na Pomorzu, której głównym celem jest zbiórka funduszy na hospicja dziecięce działające m.in. w Sopocie czy Pucku. Całemu wydarzeniu towarzyszyły liczne koncerty, parady oraz festyny, a cała akcja cieszyła się powodzeniem i zainteresowaniem mieszkańców. Koordynatorem akcji z ramienia FDNT Trójmiasto była Justyna Nazarewicz, która pełni funkcję koordynatora ds. wolontariatu.

Stypendystów nie mogło również zabraknąć w Archikatedrze Oliwskiej, gdzie odbywały się uroczystości związane z 10. rocznicą ingresu arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego. Młodzi uczestniczyli w koncelebrowanej przez niego Eucharystii. Warto przypomnieć, że data uroczystości wypadła dokładnie w Niedzielę Dobrego Pasterza, co na pewno nie jest przypadkowe, bowiem arcybiskup dał się poznać jako doskonały przewodnik duchowy całej Archidiecezji.

Naszym podstawowym celem jest obudzenie we wspólnocie chęci do działania i współtworzenia naszego wspólnego Dzieła, które nie będzie opierało się tylko i wyłącznie na wolontariacie w trakcie Dnia Papieskiego, ale też będzie miało charakter długofalowy – skomentowała Marta Domżalska, nowa szefowa wspólnoty z Trójmiasta.