Festiwal „Alleluja czyli Happy Day” w Kielcach

W  dniach 28-29 lipca 2018 roku w Kieleckim Centrum Kultury i amfiteatrze Kadzielnia odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej. Hasłem towarzyszącym temu wydarzeniu będzie „Zjednoczeni w Duchu”.

Pomysł na Festiwal zrodził się z okazji Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 roku. Jego charakter – jak zapewniają organizatorzy – oddają słowa piosenki Stanisława Sojki, Tolerancja: „Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, by brać”. Z założenia to wydarzenie wyrażające afirmację życia poprzez uwielbienie Boga, który jest jego dawcą.

Dotychczas odbyły się dwie edycje tego festiwalu, a gośćmi, którzy wystąpili na scenie, byli m.in. Mietek Szcześniak, Kasia Moś, Maleo Reggae Rockers, TAU czy Gospel Joy. W tym roku będzie można usłyszeć zespół Mesajah, TGD, Exodus15, Tau oraz laueatów konkursu. Nie zabraknie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy włączą się w obchody tego wydarzenia.

Podczas pierwszego dnia Festiwalu „Alleluja czyli Happy Day” wystąpi także zespół „Tylko Ty” – zespół skupiający stypendystów oraz absolwentów programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Aby poznać więcej szczegółów, zapraszamy do zapoznania się z plakatem oraz do odwiedzenia strony internetowej organizatorów tego wydarzenia.