10 lipca był dniem wyjazdów. Studenci udali się do różnych miejsc, by zwiedzać i odpoczywać. Wieczorem zgromadzili się na Mszach Świętych w kościołach stacyjnych.
Uczestnicy obozu udali się na cztery trasy zwiedzania. Pierwsza grupa wybrała się do Skansenu na Ostrowie Lednickim, następnie nad jezioro w Powidzu, gdzie młodzi ludzie mogli skorzystać z kąpieli oraz atrakcji – takich jak kajaki czy rowerki wodne. Druga grupa odwiedziła Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, gdzie stypendyści zwiedzili historyczne osady. Następnie udali się na Ostrów Lednicki, by zobaczyć tamtejszy skansen. Kolejna grupa udała się do Kruszwicy. Studenci mieli okazję wybrać się na rejs po jeziorze Gopło, wejść na słynną Mysią Wieżę oraz zwiedzić Kolegiatę – Bazylikę św. Piotra i Pawła – jeden z najlepiej zachowanych zabytków architektury romańskiej w Polsce, powstały w latach 1120–1140. Kolejnym miejscem, które odwiedzili stypendyści w Kruszwicy, był Nadgoplański Park Tysiąclecia wraz z siedzibą instytucji, znajdującą się w tzw. pałacyku. Ostatnia grupa zwiedziła Polską Bazę Wojskową w Powidzu, gdzie studenci zobaczyli ośrodek szkoleń, hangary z samolotami, spadochronownię oraz jednostkę straży wojskowej. Uczestnicy wycieczki mogli wejść na wieżę, a także zobaczyć sprzęt gaśniczy. Przygotowano dla nich także pokaz szybkiej akcji gaśniczej. Następnie studenci udali się nad jezioro do Powidza, by skorzystać z atrakcji wodnych i odpocząć na plaży.
Wieczorem, po dniu pełnym wrażeń, uczestnicy obozu spotkali się na najważniejszym punkcie programu – Eucharystii. W pięciu kościołach stacyjnych miały miejsce Msze Święte dla stypendystów mieszkających w poszczególnych lokalizacjach.