Życie- niedokończony projekt

Tegoroczni absolwenci szkół średnich, stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” spotkali się na obozie maturzystów w Myczkowcach. Spędzili 8 dni w malowniczym miejscu położonym niedaleko jeziora Solina, w samym centrum Bieszczad.

Obóz dla maturzystów znacznie różni się od tych dla gimnazjalistów, licealistów i studentów. Stypendyści wdrażają się w czasie tygodnia w zasady funkcjonowania wspólnot akademickich, poznają szefów i starostów miast, w których będą studiować.

W tym roku w Myczkowcach zgromadziło się 141 osób. Młodzi ludzie w tym czasie zgłębiali nauczanie św. Jana Pawła II na podstawie jego Listu do młodych całego świata Parati Semper z 1985 roku. Każdego dnia młodzież gromadziła się na wspólnej Jutrzni, Eucharystii i Komplecie. W czasie tygodniowego pobytu w Bieszczadach wzięli udział w warsztatach tanecznych przeprowadzonych przez panią Joannę Szczerbaty oraz w konferencji na temat zagrożeń duchowych, którą wygłosił ks. Paweł Serwański. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tzw. „Skrzynka pytań”. Młodzież w ciągu całego obozu zadawała nurtujące ją pytania duszpasterzom na kartkach, które potem wrzucała do pudełka. W ciągu dwóch wieczorów ks. Paweł Walkiewicz, ks. Łukasz Nycz, ks. Damian Fołtyn i dk. Rafał Mierzejewski odpowiadali na dylematy młodych.

Nie zabrakło także czasu na wyjście na szlaki bieszczadzkie. W ciągu dwóch dni stypendyści wędrowali na Tarnicę, Połoninę Wetlińską oraz Połoninę Caryńską. Świetną okazją do integracji we wspólnotach była Gra Wiejska. Młodzi ludzie mogli sprawdzić swoje siły w rzucie kaloszem do celu, skokach w workach czy w slalomie w drabinie. Uroczystym balem tegoroczni maturzyści oficjalnie zostali przyjęci do grona studentów, stypendystów Fundacji.

Przed każdym z uczestników obozu w Myczkowcach otwiera się nowy rozdział. Już niedługo rozpoczną swoją przygodę na najlepszych uczelniach w Polsce. Niech na drogach studenckiego życia prowadzi ich Patron Fundacji- św. Jan Paweł II.