Niedziela, czyli czas pożegnań

Obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Kielcach- Mieście na Skale, dobiegł końca. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów przez prawie dwa tygodnie mogli korzystać z uroków ziemi świętokrzyskiej przy wtórze pięknej, choć kapryśnej pogody. 

Mszy Świętej na zakończenie obozu przewodniczył  ks. dr Adam Perz, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Msza była świetną okazją do złożenia podziękowań wszystkim, którzy pomogli w organizacji obozu. Po Eucharystii o tegorocznym wypoczynku młodzieży w Mieście na Skale i o samej Fundacji można było usłyszeć w programie „Między Ziemią a Niebem”, emitowanym na żywo w TVP1 prosto z Kielc. Stypendyści i absolwenci programu stypendialnego w towarzystwie ks. Dariusza Kowalczyka, Przewodniczącego Zarządu Fundacji, opowiadali o tym, czym jest dla nich Fundacja i co od niej otrzymali.

Po południu we wszystkich ośrodkach zorganizowane zostały spotkania dla uczestników i kadry, podsumowujące ten wspólnie spędzony czas. Jest to zawsze moment na wzajemne podziękowania, wręczanie upominków i przywoływanie wspomnień.

O godzinie 20:00 w Amfiteatrze Kadzielnia rozpoczął się koncert „Alleluja czyli Happy Day”, na którym nie mogło zabraknąć uczestników obozu w Kielcach. Wśród artystów wystepujących podczas wydarzenia znalazł się zespół „Tylko Ty”, współtworzony przez stypendystów i absolwentów Fundacji. Oprócz  reprezentantów Fundacji na scenie Amfiteatru wystąpili także m.in. TGD, Exodus 15 czy Mesajah.

W poniedziałek od samego rana stypendyści będą opuszczać Kielce i tym sposobem tegoroczny obóz przejdzie do historii. We wspomnieniach młodych pozostaną chwile spędzone z Bogiem i innymi ludźmi oraz wiele wyzwań, którym dzielnie stawiali czoła.
Do zobaczenia za rok!