Dzień skupienia stypendystów w Kielcach

Po wyczerpującym tygodniu zwiedzania województwa świętokrzyskiego oraz sportowej rywalizacji na Hali Legionów przyszedł czas na regenerację ciała i ducha. W sobotę zorganizowany został Dzień Skupienia, kolejny stały punkt obozowego kalendarium. Jest on momentem wyciszenia w natłoku zaplanowanych aktywności. Wakacyjne obozy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w swoim zamyśle mają zapewnić uczestnikom możliwość spotkania i lepszego poznawania Boga. Stąd właśnie tak wielki nacisk na stworzenie przestrzeni do modlitwy.

Czas refleksji stypendyści rozpoczęli od Mszy Świętej odprawionej w Bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Później, licealiści i gimnazjaliści wraz z wychowawcami rozpoczęli pracę w grupach, która polegała na wspólnym rozważaniu Słowa Bożego.

W trakcie dnia stypendyści wysłuchali konferencji przygotowanych przez duszpasterzy ośrodków oraz uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu. O 15:00 na placu św. Jana Pawła II młodzież zgromadziła się na wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. Teodor Sawielewicz. Część uczestników zasiadła na widowni Kieleckiego Centrum Kultury, w którym odbyły się przesłuchania do festiwalu „Alleluja, czyli Happy Day”.

Zwieńczeniem sobotniego czasu refleksji był koncert uwielbienia „Szczyt wiary”. Całość została poprowadzona przez zespół „Tylko Ty”, złożony ze stypendystów i absolwentów programu stypendialnego. Koncert na kieleckim rynku był podziękowaniem dla mieszkańców miasta i jego włodarzy za hojność i ciepło, z jakim ugościli stypendystów w mieście.