Dzień Sportu na Hali Legionów

Rokrocznie w trakcie trwania wakacyjnego obozu stypendystów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów organizowany jest obozowy Dzień Sportu. Podczas wizyty młodych w Kielcach wydarzenie to miało miejsce w piątek, 27 lipca.

Rywalizację młodzieży poprzedziła uroczysta Msza Święta, która odbyła się w kościele pw. Chrystusa Króla. Głównym celebransem był bp Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców. Razem ze stypendystami i kadrą obozu modlił się również o. Ashenafi Abebe, który współpracuje z grupą „Dzieło na misji” i obecnie przygotowuje młodych do posługi misyjnej w Argentynie.

Zainteresowani udziałem w Dniu Sportu mogli spróbować swoich sił w trzech dyscyplinach: siatkówce, teście Coopera oraz szachach. Reprezentanci każdego z siedmiu ośrodków – Melodii I, Melodii II, Odysei I, Odysei II, Famy, Łącznika i Asystenta – rywalizowali o jak najlepsze lokaty w każdej z przygotowanych aktywności. Największą popularnością wśród kibiców cieszyły się mecze siatkówki. Wszyscy bardzo zaangażowali się w dopingowanie kolegów – stypendyści przygotowali pompony z bibuły oraz oryginalne okrzyki, które zagrzewały graczy do ofiarnej walki o kazdy punkt.

Klasyfikację generalną po wszystkich przygotowanych konkurencjach wygrali stypendyści z ośrodka Melodia I, którzy otrzymali Puchar Zarządu Fundacji.