Stypendyści odwiedzili toruńskie uczelnie

Obozy uczniów szkół podstawowych i szkół średnich w największych polskich miastach mają na celu zapoznanie młodych ludzi z ofertą edukacyjną uczelni wyższych w danej metropolii. Nie inaczej było w Toruniu. Stypendyści 23, 24 i 25 lipca odwiedzili miejscowe szkoły wyższe – Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

 

W trakcie całego dnia spędzonego na UMK stypendyści wzięli udział w pokazie doświadczeń chemicznych przygotowanych przez studentów tej uczeni. Wysłuchali również dwóch wykładów- o kreatywności i pracy mózgu. Młodzi ludzie mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, chemiczne, fizyczne i biologiczne pod czujnym okiem pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

 

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej przygotowała dla stypendystów przez dwa dni szkolenia medialne. Uczniowie mogli wcielić się w rolę pogodynki, prezentera wiadomości czy operatora kamery.

Okazało się, że praca pogodynki nie jest taka łatwa jak nam to się wydaje, oglądając prognozy pogody. To naprawdę wymaga koncentracji i zaangażowania w to, co się robi.

– powiedziała po zajęciach na WSKSiM, Kasia.

 

Stypendyści zarówno po zajęciach na UMK jak i na WSKSiM byli bardzo zadowoleni, że zajęcia w tym roku miały charakter praktyczny, angażowały wszystkich i młodzi mogli sprawdzić, czy są w danej dziedzinie dobrzy. A wszystko to odbywało się pod okiem profesjonalistów w danej dziedzinie. Mamy nadzieję, że nasi stypendyści wkrótce zasilą szeregi toruńskich uczelni.