„Stypendyści to żywy, piękny, a nawet najpiękniejszy pomnik świętego Jana...

Te słowa skierował do blisko 1000 uczniów szkół podstawowych i szkół średnich bp Wiesław Śmigiel w trakcie Mszy Świętej w toruńskiej katedrze. Ordynariusz diecezji toruńskiej przewodniczył Eucharystii inaugurującej tegoroczny obóz stypendystów, który będzie przebiegał pod hasłem „Toruń- Miasto Aniołów”.

W trakcie homilii bp Śmiegiel podkreślił, że bardzo cieszy się z przyjazdu młodych ludzi do Torunia i wyakcentował zadanie, które stoi przed młodymi ludźmi w tym mieście:

Toruń przyjmuje was z wielką radością, ale także z nadzieją. Chcemy żebyście dali świadectwo wiary chrześcijańskiej. Chcemy Żebyście podzielili się z nami waszą radością i waszą wiarą.

Obecny na Mszy Świętej Prezydent Torunia, Michał Zaleski, na koniec Mszy Świętej, w trakcie powitania stypendystów, nawiązał do hasła obozu i określił samych stypendystów aniołami:

Teraz Toruń nawiedza 1000 pięknych aniołów, które zleciały się z całej Polski.

Po Eucharystii w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli bp Wiesław Śmigiel, Prezydent Torunia Michał Zaleski, Łukasz Walkusz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego, ks. Dariusz Kowalczyk- Przewodniczący Zarządu Fundacji i ks. Leszek Stefański- koordynator Fundacji w diecezji toruńskiej.

Popołudnie młodzież spędziła na zwiedzaniu miasta. Odwiedzili m.in. planetarium i Dom Eskenów, czyli Muzeum Historii Torunia.

Wieczorem stypendyści wzięli udział w Festiwalu Song of Songs w Centrum Kulturowo Kongresowym w Toruniu.