Adwentowy Dzień Skupienia we Wrocławiu

Dzień skupienia we Wrocławiu przebiegł pod hasłem “Zanurz się w miłości – Adoracja Najświętszego Sakramentu”. Dziesiątego grudnia 2022 roku stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” spotkali się, aby wspólnie przeżywać formacyjny czas skupienia i rozważań.

Stypendyści – studenci z Wrocławia, Zielonej Góry, Legnicy, Opola i okolic spotkali się, aby wspólnie realizować formację, tym razem przeżywając dzień skupienia. Dla stypendystów ten dzień jest okazją do osobistego wyciszenia, modlitewnego skupienia i wysłuchanie nauk księży. We Wrocławiu spotkało się blisko 50 stypendystów, aby kontemplować Słowo Boże pod zwierzchnictwem koordynatora wspólnoty wrocławskiej – ks. Łukasza Pawlickiego.

Pierwszym elementem spotkania było wysłuchanie konferencji na temat przypowieści o synu marnotrawnym. Po niej wszyscy uczestnicy spotkania mieli szansę odnieść się do wysłuchanej konferencji podczas pracy w grupach. Następnie stypendyści udali się na adorację Najświętszego Sakramentu oraz Mszę świętą, której przewodniczył ks. Łukasz Pawlicki.

W kolejnej części spotkania studenci posilili się ciepłym obiadem, dzięki gościnności Parafii NMP Częstochowskiej we Wrocławiu-Zalesiu i wykorzystali resztę popołudnia na integrację i rozmowy. W duchu wspólnoty i szczerych rozmów zakończył się owocnie spędzony dzień skupienia wspólnoty wrocławskiej, przedostatnia okazja do spotkania przed Świętami Bożego Narodzenia.

Paulina Muszyńska

GALERIA ZDJĘĆ