Adwentowy dzień skupienia krakowskiej wspólnoty FDNT

Czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela skłania do refleksji, co zrobić, aby dobrze przygotować się do spotkania z nadchodzącym Panem i nie zmarnować ani chwili. W drugą niedzielę adwentu, 4 grudnia 2022 r., stypendyści z krakowskiej wspólnoty Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeżywali dzień skupienia. Tematem przewodnim wydarzenia była adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli szansa do zanurzenia się w największej Miłości. 

Dzień skupienia odbył się w kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej na Osiedlu Podwawelskim, czyli w miejscu, które od października br. stypendyści krakowskiej wspólnoty dumnie nazywają swoją parafią. To tutaj odbywają się comiesięczne spotkania wspólnoty. Studenci rozpoczęli spotkanie od modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie duszpasterz wspólnoty, ks. Konrad Kozioł, wygłosił konferencję na temat spotkania z Chrystusem, ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Tuż po konferencji, podczas pracy w grupach, uczestnicy pochylili się nad tematem „Przeszkody na modlitwie” i w świetle Słowa Bożego odkrywali, dlaczego nie każda modlitwa zostaje wysłuchana. Przestrzenią do osobistej modlitwy stała się adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Centralnym punktem tego dnia była wspólna Eucharystia, podczas której śpiew animowała fundacyjna schola.

Podczas dnia skupienia nie zabrakło czasu na integrację, co we wspólnocie jest niezwykle ważne i potrzebne. Wspólna kolacja, rozmowy w wolnym czasie, a także wspólne przygotowania do spotkania wywołały uśmiech na twarzach stypendystów, wzmocniły relacje, a także umożliwiły poznanie nowych osób.

Dzień skupienia był dobrym momentem, aby na chwilę zatrzymać się w niedawno rozpoczętym adwencie; aby zadać sobie pytanie do czego powinien dążyć chrześcijanin i jakie jest zadanie stypendysty Fundacji, jako świadka wiary.

Weronika Karnasiewicz

GALERIA ZDJĘĆ