Anima Sana In Corpore Sano czyli DZIEŃ SPORTU FDNT 2012

Jak co roku, tak i podczas obozu w Lublinie nie może zabraknąć obowiązkowego punktu w kalendarzu obozu – Dnia Sportu. W tym roku przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji, które w większości będą miały miejsce na hali widowiskowo-sportowej MOSiR Bystrzyca GLOBUS – największym i najnowocześniejszym tego typu obiekcie w tym regionie Polski. Dzień Sportu będzie w pewnym sensie „deserem” lubelskiego obozu – odbędzie się w sobotę, 14 lipca, na dwa dni przed zakończeniem przygody w Lublinie.

W tym roku przygotowaliśmy dla Was tradycyjnie już turniej piłki siatkowej, którego dodatkową atrakcją będzie konkurs na najlepszy doping wśród ośrodków, warto zatem zabrać trąbki, szaliki i inne artykuły zagrzewające Waszą reprezentację do walki. Ponadto będzie można wziąć udział w zawodach na ergometrach wioślarskich w taki sposób jak to wygląda chociażby podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Dla fanów celuloidowych piłeczek przygotowaliśmy turniej tenisa stołowego. Szczególnie zaś zachęcamy Was do wzięcia udziału w biegu przełajowym, którego trasa będzie umiejscowiona tuż przy hali Globus. Na każdego uczestnika będą czekały na mecie niespodzianki a na najszybszych naprawdę atrakcyjne nagrody, a czujne oczy zawodników FDNT Running Team będą wypatrywać talentów do fundacyjnej drużyny biegowej.

Do grona miast-gospodarzy organizujących wielkie turnieje piłkarskie dołączył również Lublin. Kilka dni po finale UEFA EURO 2012™ rozpocznie się nasze FDNT EURO 2012! Turniej będzie rozgrywany na Orlikach znajdujących się niedaleko ośrodków a uroczysta dekoracja medalowa odbędzie się właśnie podczas Dnia Sportu. Szczegóły będą zamieszczone w Waszych Niecodziennikach ale już teraz możecie szykować formę i organizować zespoły!

Pamiętajcie, że Dzień Sportu w dużej mierze zawdzięczamy naszym Partnerom, którymi w tym roku są: Urząd Miasta Lublin, MOSiR Bystrzyca, AZS Województwa Lubelskiego, Fundacja „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej” oraz firma Active Group, którym już teraz dziękujemy za okazane wsparcie.

 

Karol Daniluk