Wielka modlitwa o pokój w Majdanku

8 lipca 2012 roku o godzinie 21.00 przy Pomniku Walki i Męczeństwa na Majdanku odbędzie się wyjątkowa uroczystość. W jednym miejscu, o jednym czasie i w tej samej intencji modlić się będą przedstawiciele różnych wyznań i obrządków.

Gminę Żydowską będą reprezentowali Panowie Rabini Michael Schudrich oraz Szymcha Keller, Kościół Prawosławny Arcybiskup Abel, Ewangelicko-Augsburski Biskup Jerzy Samiec, Kościół Greko-Katolicki Biskup Włodzimierz Juszczak, zaś Kościół Rzymsko-Katolicki Arcybiskup Stanisław Budzik. Dwadzieścia pięć lat temu w tym samym miejscu modlił się za ofiary obozów koncentracyjnych i innych miejsc masowej zagłady błogosławiony Ojciec Święty Jan Paweł II.

Podczas międzyreligijnego spotkania będzie miało miejsce  wspólne czytanie psalmu przez młodzież różnych wyznań, modlitwa za zmarłych oraz modlitwa wiernych. Ekumeniczne spotkanie zakończy się modlitwą o pokój. Uroczystość uświetni chór z miasta Lublina oraz chór Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Nabożeństwo będzie transmitowane na żywo przez TVP Info. Relacja natomiast pojawi się na antenie TVP 1 oraz TVP Polonia.

Na kanale DzieloTV można obejrzeć spot zapowiadający „wielką modlitwę o pokój”.

 

Eliza Studzińska/ BIIP