„Bądźcie miłosierni jak Ojciec Wasz jest miłosierny” – Konferencja Papieska...

22  października w Instytucie Teologiczno- Pastoralnym im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie odbyła się Konferencja Papieska, zorganizowana przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. W konferencji wzięli udział stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wraz  z Księdzem Koordynatorem Januszem Podlaszczakiem.
Podczas konferencji mieliśmy przyjemność wysłuchać wielu ciekawych wykładów. Swoja obecnością zaszczyciła nas znakomita lekarka, psychiatra, pani dr Wanda Półtawska, wieloletnia przyjaciółka Jana Pawła II, która opowiedziała o przyjaźni z Papieżem Polakiem, o problemach współczesnego świata oraz o Miłosierdziu Bożym w życiu swoim i św. Jana Pawła II. Wysłuchaliśmy również wykładu Pana mgr Jacka Jankowskiego o wychowaniu rodzinnym i szkolnym.
Po przerwie mogliśmy przysłuchać się dyskusji dotyczącej kształtowania postaw młodego człowieka, którą prowadziła Pani Barbara Cebula, członkini zespołu ds. profilaktyki i wychowania PCEN. Podczas konferencji mieliśmy okazję, aby dowiedzieć się, jak w dzisiejszym świecie naśladować miłość Boga.
Podczas Konferencji była możliwość zakupienie książek Pani Wandy Półtawskiej, m. in. „Beskidzkie rekolekcje. Dzieje przyjaźni księdza Karola Wojtyły z rodziną Półtawskich”, „Uczcie się kochać , „By rodzina była Bogiem silna….”.