„Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie ubiera...

Obecnie coraz więcej informacji przekazywanych jest w formie pisemnej. Umiejętność redagowania tekstów przydaje się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Ostatnimi czasy modne jest pisanie książek, blogów, czy zwykłych maili. Dlatego coraz częściej niezbędne staje się posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu dziennikarstwa.
O czym warto pisać? Co zrobić by zaciekawić czytelnika? Jakie techniki stosować, by tekst był spójny i zrozumiały dla odbiorcy?
 Na te i inne pytania odpowiedzi szukali stypendyści z Warszawskiej Wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia podczas szkolenia dziennikarskiego prowadzonego przez panią Barbarę Wiśniowską.
Studenci poznali zasady tworzenia artykułów, ćwiczyli umiejętność korekty tekstu, mieli możliwość oceny trafności tytułów w przykładowych materiałach. Omówione zostały również podstawowe i najczęściej popełniane błędy w pracach.
Oprócz teorii był też czas na praktykę – uczestnicy mieli za zadanie napisać krótki artykuł odnośnie wybranego wydarzenia z życia wspólnoty. Pozwoliło to na wymianę własnych spostrzeżeń, przemyśleń i doświadczeń.
Z opinii Stypendystów można wnioskować, że podstawowy cel spotkania, czyli rozwijanie zainteresowań dziennikarskich wśród młodzieży został spełniony.
 

Adrianna Binaś