„Bóg bogaty w miłosierdzie” – Rekolekcje wspólnoty siedleckiej

W dniach 19-21 lutego 2016r  stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wraz ze stypendystami Fundacji ,,Pro Studio Et Vita” wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych w Siedlcach. W spotkaniu formacyjno-integracyjnym uczestniczyli gimnazjaliści, licealiści oraz studenci.

 Stypendystki z akademickiej wspólnoty siedleckiej FDNT ,wraz z młodszymi kolegami, przeżywały czas zadumy nad istotą miłosierdzia i miłości Boga do ludzi. Rekolekcjom przewodniczył ksiądz doktor Tomasz Kostecki – diecezjalny duszpasterz harcerek i harcerzy.

W piątek wszyscy uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej. Sobota poświęcona była pokucie i celebracji Najświętszego Sakramentu. Był to czas skupienia i refleksji, pracy w grupach i rozważania Słowa Bożego. Konferencje prowadzone przez księdza rekolekcjonistę rzucały nowe światło na postrzeganie miłości i miłosierdzia. Tego dnia Siedlce odwiedził Ksiądz Dariusz Kowalczyk z Zarządu Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który przewodniczył wieczornej Eucharystii. Niedziela była dniem podziękowania Bogu za dar rekolekcji. Eucharystii przewodniczył Biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Wyraził on swój niezmierny podziw wobec stypendystów FDNT.

Czas wspólnych rekolekcji był dla wspólnoty siedleckiej kolejną szansą na formację, ale także chwilą refleksji nad swoją postawą. Kilka dni skupienia i modlitwy były dla wszystkich prawdziwym duchowym przeżyciem i mamy nadzieję, że nauka, którą otrzymaliśmy, zostanie w naszych sercach na długo.

 

Weronika Wawer
Rzecznik prasowy wspólnoty siedleckiej
Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia