„Bóg we mnie wierzy”, czyli rekolekcje wielkopostne w Olsztynie

W dniach 17-20 marca 2024 r. stypendyści z olsztyńskiej wspólnoty Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeżywali rekolekcje wielkopostne w parafii w Kortowie, znajdującej się w miasteczku akademickim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Wydarzeniu przewodniczył ks. Dariusz Kowalczyk.

Tegoroczne rekolekcje poświęcone były głębszej analizie codziennej Ewangelii oraz jej odniesieniem do codziennego życia. Ks. Dariusz przytoczył kilka wierszy, które wpasowywały się w tę problematykę i celnie odzwierciedlały postępowania współczesnego człowieka. Wśród nich znalazły się m.in. „Kyrie” oraz „Być śląskim księdzem” autorstwa ks. Szymika. 

Szczególną uwagę prowadzący rekolekcje duszpasterz poświęcił na ukazanie pokus, na jakie narażony jest każdy wierny, szczególnie w młodości. Ks. Dariusz zachęcił uczestników do zastanowienia się, jakie są ich priorytety oraz czy podejmowane przez nich decyzje są zgodne z ich wartościami i z jakimi konsekwencjami się wiążą. Stypendyści podjęli refleksję nad swoimi działaniami oraz nad tym, jaki wpływ na ich życie ma sumienie i wiara. 

– Rekolekcje wielkopostne stanowią wyjątkowy czas, który pomaga przygotować się na święto Zmartwychwstania Pańskiego, to okazja do wewnętrznego nawrócenia i pogłębienia relacji z Bogiem – powiedziała szefowa wspólnoty, Maja Rydel. – Szczególnie cenię sobie ten czas, ponieważ prowadzi on do spojrzenia w głąb własnego serca i zastanowienia się nad swoim życiem.