Wielkopostny Dzień Skupienia wspólnoty krakowskiej

Duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, pełne refleksji i rozważań – stanowiło sens tegorocznego Wielkopostnego Dnia Skupienia wspólnoty krakowskiej.

Dzień Skupienia dla stypendystów-studentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ze wspólnoty krakowskiej odbył się 16 marca w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Prowadzącym był br. Michał Stec z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, który wygłosił dwie konferencje – dotyczące życiowych wyborów każdego człowieka oraz drogi rozeznawania św. Franciszka.

– Każdego dnia dokonujemy wyborów, nie możemy się od tego procesu wstrzymać. Niezależnie od tego, czy ten wybór jest mniejszy, czy też większy, warunkuje nasze życie. Decyzje wiążą się z różnymi konsekwencjami, zarówno tymi przykrymi jak i szczęśliwymi. Nie bójmy się ich podejmować; pozbądźmy się bodźców, które nas rozpraszają, wyciszmy się i rozważajmy. Tylko wtedy będziemy w stanie podjąć właściwą decyzję. – nauczał br. Michał Stec OFMCap.

Stypendyści wzięli udział również w Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, podczas której mieli okazję pozostać z własnymi myślami i rozważać wybory, z którymi będą musieli się zmierzyć w przyszłości. Dzień Skupienia wspólnota krakowska zakończyła Mszą Świętą.