Do Franciszka prowadzi dialog braterski… na wybrzeża pełne ciszy

W piątek 4. października odbyło się nasze pierwsze powakacyjne spotkanie. Jak w ubiegłym roku akademickim rozpoczęliśmy je tradycyjnie Mszą Św. Po Mszy wszyscy udaliśmy się na obrady. A spraw do omówienia było mnóstwo. Skoro nasz Dzień Papieski trwa aż tydzień od soboty 12. października do soboty 19. października trochę się tego nazbierało. Na szczęście większość spraw pozamykaliśmy przed rozpoczęciem roku akademickiego, pozostało nam teraz tylko resztę „dopiąć na ostatni guzik”.

Szczegółowy harmonogram pracy na najbliższy tydzień rozpisany, zadania przydzielone konkretnym osobom, wszyscy silni zwarci i gotowi oczekujemy koncertu inauguracyjnego „Wszyscy jesteśmy braćmi” – siemianowicki dialog 12.października w Siemianowicach w Parku Tradycji. I jak można było przeczytać we wczorajszym Katowickim Dodatku Gościa Niedzielnego „do Franciszka prowadzi dialog braterski… na wybrzeża pełne ciszy”. Następnie koncert „Wybrzeża pełne ciszy” – program poetyko – muzyczny z poezją bł. Jana Pawła II 13. października w zabrzańskim Teatrze Nowym przeniesie nas „do Franciszka” do Spodka 16. października na megawidowisko „Franciszek – wezwanie z Asyżu”. W dobrym nastroju i pełni zapału chcemy przeżyć nasze święto jak najpiękniej.

Przeczytać o naszym Dniu Papieskim można w Gościu Niedzielnym, Dodatku Katowickim i Gliwickim Gościa Niedzielnego, na stronie internetowej Siemianowic Śląskich, a wkrótce na stronach Radia Plus Śląsk. Jesteśmy także na falach radiowych Radia eM, a wkrótce też Radia Plus Śląsk, Radia Piekary (od 9. października do 16. października o 14.45) oraz  Radia Katowice. Oczywiście nasz fanpage na facebooku https://www.facebook.com/FDNTkatowice donosi o wszystkich wydarzeniach oraz strony internetowe naszych Partnerów także o nasz piszą. Trwa właśnie akcja szkolenia wolontariuszy na zbiórkę publiczną 12. i 13. października oraz ich internetowa rekrutacja pod TYM adresem a także rejestracja stypendystów Fundacji z innych wspólnot chętnych do pomocy przy zbiórce podczas megawidowiska „Franciszek – wezwanie z Asyżu” 16. października w Spodku pod TYM adresem.

Wszystkich chętnych do pomocy serdecznie zapraszamy i prosimy o jak najszybsze zgłoszenie internetowe. Każda para rąk mile widziana, bo pracy przy Dniu Papieskim z takim rozmachem jest ogrom. Ale to cieszy, bo wiemy, że to co robimy ma sens, że przestajemy być anonimowi i pokazujemy się szerszemu gronu odbiorców jako pozytywnie nakręceni młodzi ludzie, którzy mając swoje ideały dążą do czegoś wielkiego, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych.