Doświadczyli piękna wspólnoty – rekolekcje wielkopostne FDNT

„Kocham Kościół Chrystusowy” – pod takim hasłem odbyły się rekolekcje wielkopostne stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z terenu diecezji siedleckiej. W pierwszy weekend Wielkiego Postu, ponad 30 młodych odbywało swoje tradycyjne spotkanie modlitewno-formacyjne w Bursie św. Stanisława Kostki w Siedlcach.

 Ćwiczeniom duchowym przewodniczył ks. dr Marek Weresa – pracujący na co dzień w Biurze Prasowym Diecezji Siedleckiej oraz Katolickim Radiu Podlasie. Młodzi, wspólnie pochylali się nad prawdami dotyczącymi ich obecności w Kościele jako uczniów Pana Jezusa oraz potrzeby życia Eucharystią.

– Myślę, że ważne jest to, że mogliśmy doświadczyć w tej wspólnocie, którą tworzyliśmy, iż nie stajemy się chrześcijanami o własnych siłach. Wiara, miłosierdzie jest darem Bożym, który otrzymujemy w Kościele i przez Kościół – wskazał ks. Marek Weresa.

W czasie weekendowego spotkania był także czas na integrację, poznanie bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem fundacji, również w wymiarze diecezjalnym. Młodzi podczas konferencji tematycznej pochylili się także nad tematem świadectwa wiary w przestrzeni mediów społecznościowych.

–  To już tradycja, że młodzież należąca do fundacji – przedstawiciele naszej diecezji, od pierwszego piątku Wielkiego Postu, uczestniczy w specjalnym spotkaniu formacyjnym. To szczególny moment w ciągu całego roku, kiedy mogą spotkać się na modlitwie, wymienić własnymi doświadczeniami oraz w radosnej atmosferze spędzić wspólnie czas – wskazał ks. kan. Paweł Kindracki – diecezjalny koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz organizator rekolekcji.

Dziewiąte rekolekcje stypendystów zakończyły się w niedzielę 26 lutego.

Inf. Biuro Prasowe Diecezji Siedleckie

GALERIA ZDJĘĆ