W Eucharystii największe dobro Kościoła – rekolekcje wielkopostne wspólnoty krakowskiej

Wielki Post to czas refleksji, kiedy możemy zwolnić i zastanowić się, dokąd zmierzamy. Oderwanie od codziennych spraw i skupienie na właściwym przeżyciu tego Okresu towarzyszyło krakowskiej wspólnocie podczas rekolekcji.

Tegoroczne rekolekcje odbyły się w dniach 3-5 marca w Wadowicach – w miejscu wyjątkowym, gdzie urodził się Jan Paweł II. Spotkanie poprowadził ks. Łukasz Nycz.

Rekolekcje dla krakowskich stypendystów rozpoczęły się wspólną Eucharystią w piątek. Sobota z kolei była dniem konferencji, refleksji oraz rachunku sumienia. Poruszono temat właściwego przeżywania i przygotowania do Mszy Świętej oraz przebaczania innym. Ks. Nycz podkreślał, że nie należy kierować się nienawiścią, a przebaczać tym, którzy zranili.

Stypendyści wzięli udział we wspólnej Drodze Krzyżowej oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu. Mogli także oczyścić swoje serce, korzystając z Sakramentu Pokuty.

Podczas ostatniego dnia rekolekcji stypendyści, odpowiadając na zaproszenie proboszcza, udali się do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Ich śpiew i posługa wzbogaciły przeżywanie Eucharystii.

W wadowickich rekolekcjach wzięło udział 141 stypendystów. Był to czas spotkania z Panem Jezusem, drugim człowiekiem, zacieśniania więzi, modlitwy, ale także rozmów i wspólnych integracji. Rekolekcje pozwoliły uczestnikom na zebranie nowych sił na kolejne miesiące.

Justyna Ropczyńska

GALERIA ZDJĘĆ