Rekolekcje Wielkopostne – Wspólnota olsztyńska zgłębiała tajemnice Eucharystii

Zgłębianie tajemnic Eucharystii i uczestnictwa w Mszy Świętej było motywem przewodnim rekolekcji Wielkopostnych wspólnoty olsztyńskiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Świętej Lipce.     

Rekolekcje odbyły się w ostatni weekend lutego. Ich duchowymi przewodnikami byli ks. Łukasz Nycz, s. Ida Szczepaniak oraz misjonarka Ariana Manicoba. Przypomnieli oni stypendystom, jak przygotować się do uczestnictwa we Mszy Świętej, dlaczego Jej części są tak istotne i z czym wiąże się znak pokoju podczas każdej Eucharystii.

Szczególnym momentem rekolekcji była Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez misjonarkę Arianę. Był to czas na osobiste refleksje, modlitwę i spowiedź. Stypendyści przekonali się, jak wiele miłości i uwielbienia można przekazać Bogu za pomocą słów pieśni: „Niepojęty, Niezmierzony”.

W ramach rekolekcji nie zabrakło drogi krzyżowej, która odbyła się w krużgankach Sanktuarium Matki Boskiej w Świętej Lipce. Stypendyści przeżywali wspólnie drogę, którą pokonał Jezus, aby doprowadzić ludzkość do zbawienia.

Dni skupienia pozwoliły olsztyńskiej wspólnocie na godne wejście w czas Wielkiego Postu. A nauki przekazane podczas rekolekcji będą towarzyszyć stypendystom w ich dalszym duchowym rozwoju.

Izabela Woronowicz