Dwóch nowych kapłanów z Fundacji

Fundacja wspiera swoich stypendystów na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest pomoc materialna, natomiast drugą stanowi formacja, oparta na spotkaniach rekolekcyjnych, obozach integracyjno-formacyjnych, funkcjonowaniu wspólnot akademickich czy też kontakcie z duszpasterzami. To  właśnie podczas tych chwil niektórzy odkrywają swoją życiową drogę powołania.

W ostatnim tygodniu dwóch stypendystów zostało wyświęconych na kapłanów.
Dnia 30 maja 2020 roku (sobota) w Sanktuarium św. Wojciecha w Gnieźnie święcenia kapłańskie przyjął z rąk abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski,  stypendysta Jakub Siutkowski.
Z kolei 6 czerwca 2020 roku o godzinie 10 w Katedrze Warszawsko- Praskiej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika święcenia kapłańskie przyjął z rąk bpa Romualda Kamińskiego, stypendysta Michał Piotr Stachera.
Warto wspomnieć, że wśród fundacyjnej rodziny przybywa osób duchownych zarówno księży jak i  sióstr zakonnych.  Już w 2015 roku w Fundacji było 5 księży, 15 kleryków, 5 zakonnic, a także 2 misjonarki. To, co cieszy równie mocno to fakt, że jest to już kolejny rok z rzędu, kiedy wśród stypendystów są nowe powołania.
Niech Pan Bóg błogosławi nowo wyświęconym kapłanom a św. Jan Paweł II – patron Fundacji – ma ich w swojej opiece.