Dzień Papieski w Hamburgu (Niemcy)

W niedzielę 12 października 2014 r. obchodzono w naszej Misji Dzień Papieski pod hasłem: „Świętymi bądźcie!” W czasie mszy św. sprawowanych po polsku w różnych dzielnicach Hamburga modlono się o świętość dla nas wszystkich, bo takie też było przesłanie tegorocznego Dnia Papieskiego.

Podczas homilii odczytane zostały słowa kard. Angelo Comastri, które skierował do Polaków w Rzymie podczas mszy św. dziękczynnej za kanonizacje Jana Pawła II.  „Kim był Jan Paweł II? Dlaczego tak bardzo go kochaliśmy? – pytał wówczas kardynał. – „Niewidzialna ręka przewracająca karty Ewangeliarza zdawała się mówić:  Odpowiedź jest w Ewangelii. Życie Jana Pawła II było nieustannym posłuszeństwem Ewangelii Jezusa: za to – powiedział nam wiatr – za to go kochaliście.”

Na zakończenie mszy św. p. Natalia Specht – stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w krótkich wypowiedziach mówiła o celach i zadaniach Fundacji. Po wszystkich mszach św. przy wyjściu z kościoła można było złożyć ofiarę na Fundację Jana Pawła II.

Na dużej sali parafialnej przygotowano wystawę papieską, na którą składały się albumy, relacje z podróży papieskich do Polski, zdjęcia Jana Pawła II. Wystawa ta odzwierciedlała duchowość maryjną św. Jana Pawła II. Na sali była też możliwość zakupienia całej serii książek na temat św. Jana Pawła II, płyt DVD i filmów dla dzieci. Po sumie parafialnej o godz. 11.00 parafianie zostali zaproszeni na poczęstunek, w trakcie którego serwowano polskie specjały. Na dużej sali parafialnej odbyła się również projekcja filmu przedstawiającego sylwetkę papieża Polaka, natomiast po mszy św. dla rodzin o godz. 15.00 dzieci miały możliwość obejrzenia filmu „Święty Jan Paweł II”.

Wszytsko to przybliżyło wiernym biorącym udział w tym wydarzeniu sylwetkę św. Jana Pawła II. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego XIV. Dnia Papieskiego.

(http://www.pmk-hamburg.de/aktualnosci/1291-xivdzienpapieskiwhamburgu)