Dzień Papieski w ośrodku Helios

Dzień Papieski to bardzo ważne wydarzenie. W sposób szczególny wspominamy wtedy błogosławionego Jana Pawła II. Modlimy się za Jego wstawiennictwem oraz przypominamy słowa do nas skierowane w homiliach i encyklikach. W tym roku Dzień Papieski odbędzie się 14 października pod hasłem „Jan Paweł II – Papież rodziny”.

Dnia 12 lipca stypendyści przebywający w Lublinie zorganizowali Dzień Papieski w ośrodkach, w których mieszkają podczas obozu w Lublinie. Osobiście przeżywałam ten dzień wspólnie z ośrodkiem Helios 1, mieszczącym się w akademiku Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej.

Stypendyści przygotowali program artystyczny oraz gry na temat nauczania i życiorysu błogosławionego Jana Pawła II. Zostały one zaprezentowane na wspólnym wieczornym spotkaniu. Pierwsza z grup przy akompaniamencie gitary zaśpiewała piosenkę „Tylko dziś jest twoje”. Zadaniem dla uczestników z innych grup było ułożenie herbu papieskiego.

Przedstawicielka kolejnej grupy przeczytała wiersz, a następnie w stronę publiczności poleciały balony. Jak się później okazało znajdowały się w nich rozważania Jana Pawła II  na temat rodziny. Zostały one przeczytane , a pomiędzy kolejnymi sentencjami papieża, grupa dziewcząt śpiewała: „Pokaż mi pokaż miejsce na tej ziemi, pokaż mi pokaż mój świat, błogosławiony jest wśród nas”. Młodzi ludzie wyrazili w ten sposób swoją gotowość do kierowania się w swoim życiu słowami błogosławionego Jana Pawła II. Kolejne grupy przeprowadziły gry, polegające na ułożeniu w kolejności życiorysu papieża, zadawano również pytania o fakty z życia Ojca Świętego. Kolejna rywalizacja pomiędzy grupami polegała na tym, że trzyosobowe zespoły miały ułożyć całość z fragmentów zdjęć miejsc, które podczas wizyty w Lublinie odwiedził Papież. Ostatnia grupa przygotowała zaszyfrowane wypowiedzi Jana Pawła II o rodzinie.

Wieczór pełen był wspólnego śpiewu, tańca i radości. Stypendyści już w wakacje mogą rozpocząć przygotowania do Dnia Papieskiego. Z pewnością spotkanie to zainspirowało ich do zorganizowania Dnia Papieskiego w swoich miejscowościach.

 

Eliza Studzińska/BIP

(fot. A.Daniewicz)