Dzień Skupienia z bł. Karoliną Kózkówną

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 6 lipca odwiedzili Wał-Rudę i Zabawę. Trzeciego dnia obozu studenci uczestniczyli w Dniu Skupienia.

Przed południem podopieczni Fundacji wzięli udział w Drodze Krzyżowej, która wyruszyła sprzed domu, w którym wychowywała się bł. Karolina Kózkówna. Ks. Dariusz Kowalczyk, Przewodniczący Zarządu FDNT, po przyjeździe stypendystów do Wał-Rudy podkreślił, że „bł. Karolina uczy chrześcijan miłości pięknej i czystej”.

Tego dnia prawie 700 studentów odwiedziło Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, którego kustoszem jest ks. Zbigniew Szostak. Uczestniczyli w konferencji przybliżającej życiorys błogosławionej, a potem we Mszy św. Ks. Szostak, nawiązując do dzisiejszej Ewangelii o Abrahamie i Izaaku, zapytał stypendystów, czy są gotowi porzucić dla Boga dotychczasowe zobowiązania. Wyjaśnił, że bł. Karolina potrafiła kochać i zwyciężyła zło właśnie dlatego, że była wolna.

„Bóg troszczy się przede wszystkim o serce, bo zna doskonale jego tajemnice”- tłumaczył również kapłan. Kustosz Sanktuarium zaapelował do zebranych w kościele, by pamiętali o modlitwie za osoby, którym powierzają swoje problemy i zmartwienia.

Wieczorem stypendyści uczestniczyli w projekcji filmu „Zerwany Kłos”, który opowiada o historii bł. Karoliny i jej męczeńskiej śmierci.

Pokaz filmu nie tylko ma przybliżyć studentom postać błogosławionej, ale również pomóc im przygotować się na piątkowe I Forum FDNT. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Dariusz Kowalski- aktor, odtwórca roli Jana Kózki, ojca bł. Karoliny.