Stypendyści są już w Tarnowie!

„Pomagajcie rówieśnikom wspinać się na szczyt świętości”- powiedział bp Andrzej Jeż 5 lipca 2017 roku podczas Mszy św. parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie. W kościele zgromadziło się prawie 700 studentów, którzy uczestniczą w obozie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

We Mszy św. wzięło udział prawie 700 studentów, biskup diecezji tarnowskiej oraz Roman Ciepiela- prezydent miasta. Biskup przypomniał hasło tegorocznego obozu- „K2- szczyt świętości” i podkreślił, że to symbol powołania i stanowi przeciwieństwo himalaizmu- „jest bezpieczne i osiągalne dla wszystkich”. Bp Jeż wyjaśnił zebranym, że świętość jest możliwa na każdym etapie życia, co udowodniła bł. Karolina Kózkówna.

„Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia to żywy pomnik i takie pomniki są najbardziej użyteczne”- stwierdził bp Jeż i zaapelował do stypendystów- „Mam głęboką wiarę, że będziecie budować w pokorze i skromności wspólnotę otwartą na drugiego człowieka”.

O godz. 12 odbyła się konferencja prasowa. Ks. Dariusz Kowalczyk, Przewodniczący Zarządu FDNT wyjaśnił, że Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jest pokłosiem nauczania św. Jana Pawła II. Natomiast prezydent miasta zachęcił stypendystów do korzystania z atrakcji, które dla nich przygotowano. „Wywieźcie z Tarnowa dobre wspomnienia”- powiedział.

Obóz w Tarnowie zakończy się 10 lipca. Dzień wcześniej odbędzie się koncert zespołu „Tylko Ty”, składającego się ze stypendystów Fundacji, dla mieszkańców Tarnowa.