Dzień sportu !

 5… 4… 3… 2… 1… 0… START!!! Odliczanie zakończone. Długo oczekiwany Dzień Sportu nareszcie stał się faktem. Na Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego 12b zażółciło się od stypendystów i zaniebieściło od wolontariuszy. Stypendyści sportowcy rozpoczęli rozgrzewkę, a kibice zajmowali miejsca na trybunach malując sobie na twarzach barwy swoich ośrodków.

O godzinie 10:00 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy z udziałem Moniki Pyrek, polskiej lekkoatletki specjalizującej się w skoku o tyczce. Stypendyści mieli wyjątkową okazję zadać pytanie trzykrotnej medalistce mistrzostw świata i zrobić sobie z nią zdjęcie.

Po części oficjalnej konferansjer Seweryn Chojnacki zapowiedział rozpoczęcie rozgrywek. Na boisku ustawiła się drużyna siatkarzy, obok zawodnicy zajęli miejsca przy stołach do tenisa. A potem ruszyła sportowa lawina: mecze piłki nożnej, badmintona, biegi oraz crazy games. Stypendyści-sportowcy dawali z siebie wszystko dzielnie wspierani przez przyjaciół. Doping brzmiał nieprzerwanie. Oklaskom, okrzykom, śpiewom, podskokom, tańcom-wywijańcom nie było końca, a uśmiech nie schodził z twarzy zarówno uczestników, jak i kibiców. Atrakcją dnia były zajęcia zumby, które przeplatały się z meczami siatkówki. Zumba, czyli połączenie elementów tańców latynoamerykańskich oraz fitness, przyciągnęła miłośników dobrej zabawy.

Po meczach półfinałowych oraz finałowych, biegach sztafetowych i indywidualnych, turniejach oraz Mistrzostwach Obozu w grze „kamień, papier, nożyce” przyszedł czas na obiad, który z apetytem został zjedzony w Collegium Salesianum.

Zakończenie imprezy uświetnił Olgierd Moskalewicz, piłkarz Wisły Kraków, Pogoni Szczecin, Arki Gdynia, a ciekawostką jest to, że grał z numerem 78 na koszulce, oddając w ten sposób hołd Janowi Pawłowi II. Jest to rok, w którym Karol Wojtyła został wybrany na Papieża. Oczywiście zarówno sportowcy jak i kibice z niecierpliwością czekali na rozdanie atrakcyjnych nagród. Puchary, medale i nagrody indywidualne powędrowały do najlepszych, a Puchar Zarządu FDNT otrzymał ośrodek DS3.

 

Anna Daniewicz