E-obóz maturzystów w Łodzi

Obóz maturzystów w Myczkowcach zwyczajowo zamyka cykl wakacyjnych obozów uczniowskich i studenckich. Co prawda w innej formie i miejscu, ale również w tym roku odbyło się fundacyjne spotkanie maturzystów przed rozpoczęciem roku akademickiego.

21 września odbyło się w Łodzi spotkanie tegorocznych maturzystów z szefem i starostą wspólnoty. Zostały omówione podstawowe kwestie, takie jak plan działania Fundacji na bieżący rok akademicki i obowiązki stypendysty. Wszyscy obecni mogli się poznać, a przyszli studenci mieli okazję zapytać o życie studenckie.

Drugim etapem formacji, stanowiącej substytut obozu w Myczkowcach, było spotkanie, już w rzeczywistości. Odbyło się ono 26 września w budynku Duszpasterstwa Akademickiego Piątka w Łodzi. W nieco mniejszym składzie niż wcześniej, w zdalnej formie, studenci poznali duszpasterza wspólnoty, ks. Radosława Krycha oraz Wicedyrektora Biura Fundacji ds. formacji stypendystów – ks. Łukasza Nycza. Poruszony został temat nadchodzącego Dnia Papieskiego i podkreślona została jego wartość w tych szczególnie trudnych dla wszystkich czasach. Po rozmowach nastąpił czas na posiłek, a tuż po nim, na Mszę św. i modlitwę różańcową.

Niestety zabrakło czasu na zwiedzanie miasta. Możliwe, że gdy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, możliwe będzie, nadrobienia tej zaległości.

Dawid Kunicki