E-obóz w Rzeszowie

Obozy wakacyjne dla stypendystów to nieodłączny element Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Rozmowa, integracja, nowe przyjaźnie to tylko wybrane słowa które mogą opisać ten niesamowity czas. W centrum wydarzeń osoba Jana Pawła II oraz formacja. To już tradycja… czyli kilka słów o tegorocznym obozie wakacyjnym dla maturzystów w Rzeszowie

18 września w murach Kościoła pw. Chrystusa Króla, w centrum Rzeszowa odbyło się spotkanie maturzystów, którzy od października poznają mury tutejszych uczelni. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą, pod przewodnictwem  ks. Łukasza Nycza – Wicedyrektora Biura Fundacji. Natomiast wszystkie punkty programu obozowego były koordynowane przez ks. dr Janusza Podlaszczaka –  proboszcza parafii oraz opiekuna stypendystów wspólnoty rzeszowskiej. Dzięki ich obecności możliwe było udzielenie sakramentu spowiedzi oraz Eucharystii. Wraz z Księdzem Łukaszem mogliśmy łączyć się w  modlitwie oraz powierzyć nasze obawy dotyczące nowości jakie niesie za sobą rozpoczęcie roku akademickiego, w szczególnie ciężkim czasie. To nie było zwykłe spotkanie zamykające się w kręgu maturzystów. Byli obecni również starsi stypendyści, którzy otoczyli swoją opieką młodszych kolegów. Wspólnie zostały przygotowane kanapki, przy których spędzono resztę czasu. Bardzo ważna tego dnia była rozmowa. Nie tylko dotycząca studiów ale również tego skąd kto pochodzi, jakie kto ma zainteresowania, kim jest student- stypendysta, jakie są jego obowiązki, co stypendystów czeka podczas obchodów tegorocznego Dnia Papieskiego i jakie są ich zadania podczas tego wydarzenia. Starsi koledzy nie chcieli przytłoczyć nowymi informacjami młodych studentów więc część czasu poświęcono również na integrację aby lepiej się poznać i wzbudzić w sobie wzajemne zaufanie, które jest fundamentem wspólnoty.

Nietypowy ale wyjątkowy obóz maturzystów został zakończony wspólną modlitwą i błogosławieństwem na nowy rok akademicki. Wszyscy uczestnicy obozu w dobrych nastrojach wrócili do swoich mieszkań. Kolejne spotkania będą dotyczyć XX Dnia Papieskiego, na których maturzystów też nie może zabraknąć!

Justyna Branewska