Przyjazd pierwszorocznych do Kielc

 

Stypendyści Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy od października rozpoczną studia na kieleckich uczelniach przybyli na obóz maturzystów. Miejscem spotkania był Kościół Akademicki na ulicy Wesołej, który na mocy dekretu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, ustanowiony został Rektoralnym Kościołem Akademickim pw. św. Jana Pawła II w Kielcach.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej kawy, przy której stypendyści dowiedzieli się więcej o fundacji i życiu wspólnoty. Ponadto, mieli okazję, by poznać siebie nawzajem.

Kolejnym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem ks. Marcina Borynia – duszpasterza kieleckiej wspólnoty akademickiej FDNT. W homilii poruszona została tematyka szczęścia. Ksiądz postulował, że do szczęścia naprawdę nie potrzeba wiele. Mamy je w zasięgu ręki, trzeba tylko mieć otwarte serca,  trwać przy Bogu i dostrzegać jego działania na co dzień.

W dalszej części obozu studenci udali się na wspólny obiad, następnie duszpasterz wspólnoty kieleckiej wygłosił konferencję, podczas której skierował do młodych pytanie: ,,Czego Bóg chce ode mnie?”. Pytanie skierowane nie bez przyczyny, ponieważ to właśnie teraz pierwszoroczni studenci stoją na rozdrożu, wybór studiów to nie lada wyzwanie. Stypendystów czekają kolejne zmiany, wkraczanie w pełnię dorosłości.

Ostatnią częścią obozu było rozpoczęcie wspólnych przygotowań do obchodów XX Dnia Papieskiego – jednego z najważniejszych wydarzeń dla stypendystów FDNT, które odbędzie się w 11 października pod hasłem ,,Totus Tuus”.

 

Katarzyna Wróblewska