Film o świętości Jana Pawła II

Łączy ich zamiłowanie do duchowości karmelitańskiej. Wszyscy trzej chcieli być Karmelitami Bosymi – udało się jednemu. Wszyscy trzej mają na imię Jan. Może wkrótce całą trójkę połączy też kapłaństwo. Stypendysta kl. Teodor (z bierzmowania Jan) wraz z alumnami z MWSD we Wrocławiu zrealizował film o świętości Jana Pawła II w świetle nauczania duchowego mistrza Papieża – św. Jana od Krzyża.

Największą zaletą filmu zrealizowanego prostą techniką jest jego przesłanie, które, choć trudne i wymagające skupienia, to jednak ubogaca. Z filmu możemy się dowiedzieć dlaczego tylko wiara, nadzieja i miłość mogą zaprowadzić człowieka do świętości oraz czemu przywiązania są bardzo niebezpieczne.

Ponadto film przedstawia w jaki sposób Bóg, będąc genialny w „recyklingu”, wykorzystuje nasze słabości, grzechy, nieuniknione cierpienia, brak zdrowia, niepowodzenia, wypadki losowe i cierpienia zadawane nam przez innych, aby nam błogosławić. Pokazuje jak zwyciężać zło jego własną bronią – cierpieniem. Z filmu można się też dowiedzieć, dlaczego modlitwa nie idzie po naszej myśli i jak należy wtedy się zachować.  

Film można obejrzeć w internecie.