Rzeszowskie przygotowania do kanonizacji Jana Pawła II

Kanonizacja błogosławionego Jana Pawła II coraz bliżej. Wszyscy czekamy na to wielkie wydarzenie, także i my – rzeszowska wspólnota stypendystów. Iskra Miłosierdzia już wyruszyła z Łagiewnik, aby przemierzyć nasz kraj, już trafiła ona do parafii, a wkrótce zapłonie również w naszych domach. Pragniemy rozpalać tą iskrę w sercach naszych i  w sercach innych ludzi oraz jak najlepiej przygotować się na to wielkie wydarzenie.  

Wspólnota rzeszowska zaczęła swoje przygotowania do kanonizacji od analizy cytatów bł. Jana Pawła II.  Aby móc zgłębiać nauczanie Wielkiego Papieża przesyłamy sobie nawzajem co tydzień Jego słowa, zarówno te bardzo znane, które każdy z nas potrafi zacytować z pamięci, jak również i te, które wydają się być zapomniane. Jest to forma naszej wspólnotowej formacji, którą pragniemy dzielić się z innymi. Założyliśmy Koło Żywego Różańca. Kolejnym krokiem było uczestnictwo we Mszy Świętej w Łagiewnikach. Wraz z licealistami i koordynatorem diecezji rzeszowskiej ks. Januszem Podlaszczakiem wyruszyliśmy wczesnym rankiem z Rzeszowa w kierunku Łagiewnik.  Nasza delegacja liczyła aż 42 osoby. Odwiedziliśmy także ,,Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się”.              

W piątek 4 kwietnia rzeszowscy stypendyści zorganizowali Drogę Krzyżową w parafii p.w. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Rozważanie słowami bł. Jana Pawła II poszczególnych stacji Męki Chrystusa przygotowywało  zarówno nas, jak i wszystkich zgromadzonych na nabożeństwie do kanonizacji Jana Pawła II. Na zakończenie cukierkami poczęstowaliśmy wszystkich, którzy modlili się razem z nami. Były to specjalne ,,papieskie cukierki”, które zawierały cytaty bł. Jana Pawła II. Chcieliśmy także w ten sposób podzielić się z ludźmi nauczaniem Ojca Świętego.

Pragniemy nieustannie przypominać nauczanie które wciąż jest żywe i porusza nasze serce. Z wielką niecierpliwością czekamy na niedzielę 27 kwietnia, kiedy to Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym.

 

Katarzyna Bednarz

wspólnota rzeszowska