Gala Nagród TOTUS TUUS 2023

W sobotę 14 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Nagród TOTUS TUUS za rok 2023. Statuetki w kształcie anioła wzbijającego się do lotu co roku wręczane są osobom i instytucjom, które inspirując się nauczaniem św. Jana Pawła II w sposób szczególny przyczyniają się do budowania cywilizacji miłości. Tzw. „katolickie noble” są przyznawane w czterech kategoriach: Promocja godności człowieka, Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej, Propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II oraz TOTUS TUUS MEDIALNY im. bp. Jana Chrapka. Przyznana została również Nagroda specjalna TOTUS TUUS. Transmisja gali odbyła się w sobotę 14 października o godz. 16:00 w TVP 2.

 

Nominowani do Nagrody TOTUS TUUS w kategorii „Promocja godności człowieka”:

– Lubelskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum „Dobrego Samarytanina”

– Stowarzyszenie Dwie Kreski

– Pan Doktor Paweł Grabowski

Laureatem został Pan Doktor Paweł Grabowski – za miłość i ewangeliczną afirmację życia czynione przez lekarza wobec biednych i ciężko chorych żyjących na wsi, niesione ekumenicznie z pokorą, skromnością i poświęceniem.

 

Nominowani do Nagrody TOTUS TUUS w kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”:

– Pani Krystyna Gucewicz-Przybora

– Pan Profesor Paweł Łukaszewski

– Pan Marcin Pospieszalski

Laureatem został Pan Profesor Paweł Łukaszewski – za wybitne osiągnięcia dyrygenckie i kompozytorskie w obszarze religijnej muzyki współczesnej, za melos, który poprzez dźwięk, głos i harmonię służy sacrum, pomagając wiernym w spotkaniu z Bogiem.

 

Nominowani do Nagrody TOTUS TUUS w kategorii „Propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II”:

– OO. Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej

– Twórcy portalu jp2online.pl

– Pan Redaktor Marcin Przeciszewski

– Ksiądz Profesor Jarosław Merecki SDS

Laureatem został Ksiądz Profesor Jarosław Merecki – za wieloletnie badania naukowe nad dziedzictwem myśli św. Jana Pawła II, niezliczone wykłady na uczelniach wszystkich kontynentów oraz publikacje naukowe i popularne w wielu językach.

 

Nominowani do Nagrody TOTUS TUUS w kategorii „TOTUS TUUS MEDIALNY im. bp. Jana Chrapka”:

– Media Jasnogórskie

– Miesięcznik „W drodze”

– Twórcy filmu „Johnny”

Laureatem został Miesięcznik „W drodze” – za budowanie wiary rozumnej, kształtowanie społeczeństwa myślącego, krytycznego wobec rzeczywistości, jednocześnie wrażliwego na drugiego człowieka i jego często skomplikowaną sytuację.

 

Laureatem Nagrody Specjalnej TOTUS TUUS został Ksiądz Profesor Jerzy Szymik – za budzącą zachwyt służbę prawdzie o Bogu i człowieku, za urzekające piękno i moc słowa wierzącego Poety, który przekonuje współczesną kulturę, iż „najpiękniejsze, co mogło przydarzyć się tej ziemi, to chrześcijaństwo”.

Link do zdjęć [KLIKNIJ TUTAJ]