Msze Święte w ramach obchodów XXIII Dnia Papieskiego

W niedzielę, 15 października, w ramach centralnych obchodów XXIII Dnia Papieskiego obyły się Msze Święte z udziałem zarządu Fundacji oraz stypendystów.

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się Eucharystia w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której przewodniczył ks. Paweł Walkiewicz – wiceprzewodniczący zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W homilii ks. Dariusz Kowalczyk – przewodniczący zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – mówił o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego nawiązując do encykliki św. Jana Pawła II „Evangelium vitae”. Liturgii towarzyszył Chór i Orkiestra Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod dyrekcją Agnieszki Kowalik – absolwentki Fundacji.

W Kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie odbyła się Eucharystia transmitowana przez radio, której przewodniczył ksiądz biskup Piotr Turzyński. Biskup podkreślał jak ważne jest ludzkie życie, jak należy o nie dbać i je chronić. Wspomniał o wszelkich placówkach dla życia, którymi Polska może pochwalić się na forum światowym oraz przybliżył historię rodziny Ulmów. Stypendyści Fundacji zadbali o oprawę Eucharystii, a po Mszy wspólnie zebrali się przed murami Kościoła z puszkami fundacyjnymi, aby zachęcić wiernych do zbiórki na rzecz programu stypendialnego.

W Centrum Jana Pawła II w Krakowie odbyła się Msza Święta, której przewodniczył bp pomocniczy Robert Chrząszcz. W Eucharystii uczestniczyli także ks. Tomasz Szopa, ks. Łukasz Nycz i ks. Konrad Kozioł. Biskup  podkreślił ważność wspólnoty Kościoła pielgrzymującego i potrzebę modlitwy o jedność. Przypomniał też o budowaniu cywilizacji życia oraz zaangażowaniu stypendystów w pomoc potrzebującym. Cała Msza zakończyła się odśpiewaniem „Barki”.

Link do zdjęć [KLIKNIJ TUTAJ]