Teobańkologia: premiera utworu „Niech zstąpi Duch Twój” z okazji Dnia...

„Duch jest z nami. Czuć Jego obecność w Kościele, w polskich domach, wśród nas. Zanieśmy go dalej!” – zachęca z okazji Dnia Papieskiego ks. Teodor Sawielewicz, pomysłodawca i inicjator pierwszej płyty Teobańkologia Music „Niech zstąpi Duch Twój”. Dokładnie w Dzień Papieski swoją premierę online ma tytułowy singiel, stworzony na cześć św. Jana Pawła II.

Tytuł najnowszej piosenki, jak i całego albumu nawiązuje do słów wypowiedzianych przez św. Jana Pawła II w 1979 r. w Warszawie: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi!… Tej ziemi!”.

Publikując utwór „Niech zstąpi Duch Twój” dokładnie w Dzień Papieski, pragniemy dać Słuchaczom przestrzeń na modlitwę. Często z nostalgią wspominamy słowa naszego świętego papieża, ale zapominamy o wcielaniu ich w życie, proszeniu o dary Ducha Świętego dziś. Teraz jest czas łaski, otwórzmy się na to! – zachęcają członkowie zespołu Teobańkologii.

https://www.youtube.com/watch?v=jaTg4fPtPgc

Premierowa piosenka jest modlitewną odpowiedzią na wołanie św. Jana Pawła II. Zawiera zarówno prośby o błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Ojczyzny, jak i słowa skierowane bezpośrednio do papieża Polaka.

O czym jest pierwsza płyta Teobańkologii?

To płyta o Duchu Świętym – Jego roli w Kościele, historii, życiu każdego i każdej z nas. To płyta o naszej bezsilności i o tym, że bez Niego nic nie możemy. To płyta o Tobie i o mnie. O sercu każdego z nas, o pytaniach, które sobie zadajesz, o próbie odpowiedzi – opisuje ks. Teodor.

Jak zaznaczają twórcy z Teobańkologii Music, ich płyta jest zanurzona w modlitwie. Przed każdą pracą związaną z powstawaniem albumu twórcy modlili się o dary Ducha Świętego, prowadzenie i łaski, które przez ich muzykę, będą dźwiękiem trafiały do serc Słuchaczy.

Każdemu naszemu nagraniu towarzyszy modlitwa za Patronów płyty i tych, którzy będą jej słuchać. W utworach zawarte są przepiękne modlitwy wstawiennicze w Twojej intencji! – zdradzają muzycy.

Autorem tekstów na pierwszą płytę Teobańkologii jest między innymi ks. Teodor, a muzykę do nich stworzył Kuba Tomalak. Nie zabrakło także gości, jednym z nich jest m.in. rapujący ksiądz Jakub Bartczak.

Więcej o płycie: https://teobankologia.pl/plyta/