XXIII Dzień Papieski w Lublinie

Stypendyści wspólnoty lubelskiej już od pierwszych dni października rozpoczęli swoje przygotowania do Dnia Papieskiego. Obchody tegorocznego Dnia Papieskiego odbyły się w dniach 13-15 października w różnych lokalizacjach Lublina. Zwieńczeniem był Festyn Rodzinny w Parafii Rzymskokatolickiej Trójcy Przenajświętszej w Lublinie.

Od 1 października na naszych mediach trwała akcja „ULUBIONY CYTAT Św. JANA PAWŁA II”. Codziennie do niedzieli 15 października, były publikowane cytaty św. Jana Pawła II wraz z komentarzami i indywidualną interpretacją. Akcja miała na celu przybliżyć obserwującym słowa, mądrości i nauki Papieża, które są bliskie stypendystom.

W piątek, 13 października, nasza wspólnota rozpoczęła zbiórkę publiczną ulicami Lublina, która trwała do 15 października włącznie. Wieczorem zgromadziliśmy się ma wspólnej Mszy Świętej, Różańcu i Adoracji.

W sobotę, 14 października, odbyła się akcja „Upiekę ciasto dla Fundacji ”, podczas której wszyscy chętni, również stypendyści, przynosili ciasta i wypieki. Można je było nabyć kolejnego dnia podczas kiermaszu.

W niedzielę, 15 października nasi stypendyści wygłosili swoje świadectwo w 9 parafiach Lublina oraz w Parafii Bożego Miłosierdzia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od godziny 11 można ich było również spotkać przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kiermaszu ciast. O godzinie 12 rozpoczęli Mszy w Parafii Rzymskokatolickiej Trójcy Przenajświętszej w Lublinie, po której odbył się Festyn Rodzinny. Na najmłodszych czekały takie atrakcje, jak: malowanie twarzy, loteria fantowa, skręcane balony, ciasta, śpiewy i tańce podczas koncertu scholii dziecięcej.

„Przeprowadzenie kiermaszu ciast w dniu Papieskim zakończyło się sukcesem. Ciasta cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Ludzie byli pomocni, rozmawialiśmy z księżmi oraz z parafianami, opowiadając o naszej fundacji. Darczyńcy dzielili się z nami otwartością serc. Podczas przeprowadzania kiermaszu, czułam radość z nawiązywania kontaktu z ludźmi, odczuwałam pozytywne emocje. Czas ten był bardzo owocny. Wszystkiemu towarzyszyła miła i ciepła atmosfera.”  – mówi stypendystka Zuzia.

Wiktoria Pakuła

Galeria zdjęć [KLIKNIJ TUTAJ]