I Zjazd Absolwentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

W dniach 19-20 czerwca miał miejsce I Zjazd Absolwentów Programu Stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Niegdysiejsi stypendyści spotkali się w Warszawie, w pięknych okolicach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, w 10. rocznicę wakacyjnego obozu stypendystów, który w 2004 roku odbył się właśnie w stołecznym mieście. Oprócz samych Absolwentów, w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – ks. Jan Drob oraz ks. Dariusz Kowalczyk, jak również członkowie rodzin założonych przez byłych stypendystów.

Integracyjne grillowanie w czwartkowy wieczór połączone było ze wspominaniem wcale nie tak odległych momentów przeżywanych podczas stypendialnej przygody każdego z absolwentów, jak również snuciem śmiałych planów na przyszłość – szczególnie dotyczących rozwoju działalności Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło.

Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów okazała się niezwykła wystawa obozowych żółtych t-shirtów, które dzięki swoim charakterystycznym i znaczącym hasłom oraz grafikom stanowią całkiem pokaźny kawałek sztuki użytkowej, który warto przypominać. Mamy nadzieję, że przygotowana ekspozycja spotka się również z zainteresowaniem naszych młodszych koleżanek i kolegów Stypendystów.

Już teraz zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych Absolwentów na przyszłoroczny zjazd, o którym na pewno będziemy informować z dużym wyprzedzeniem.

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło