„Jan Paweł II – dla Wujka” – Dziękczynny Festyn w...

W miniony weekend bydgoska Wyspa Młyńska została pokryta milionami główek tulipanów w ramach podziękowania za dar kanonizacji Jana Pawła II. Podczas festynu nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez Stypendystów Wspólnoty Bydgoskiej FDNT.

Rodziny mogły aktywnie spędzić czas, ćwicząc zarówno ciało i umysł. Główne miejsce wypoczynku w mieście nad Brdą wypełniły śpiewy i tańce. Dzieci chętnie uczestniczyły w grach i zabawach, m.in. w rywalizacji ze stypendystami w zabawie „sałatka owocowa”, natomiast młodzież spróbowała swoich sił w turnieju wiedzy o świętym Janie Pawle II. Także utalentowani plastycznie mogli się wykazać w konkursie pt. „Ja i moja rodzina”, gdzie każdy był wygranym i otrzymał drobny upominek. Międzyczasie na Wyspie Młyńskiej zrobiło się jeszcze bardziej kolorowo, nie tylko ze względu na dywany kwiatowe, ale również pomalowane twarzyczki dzieci i ogromne bańki mydlane.Najmłodsi uczestnicy festynu mogli otrzymać także zwierzaki skręcone z balonów, a starsi- cytaty z myślami Jana Pawła II oraz obrazki.

Ten mile spędzony czas był swoistym podziękowaniem i manifestem tego, iż pragniemy żyć tak jak nas nauczał św. Jan Paweł II i dawać świadectwo innym.

Dla nas – Stypendystów, była to także możliwość opowiedzenia o swojej wspólnocie oraz o tym, jak wiele zawdzięczamy Świętemu Janowi Pawłowi II.

 

Monika Kocińska

wspólnota bydgoska