Kiermasz kartek wielkanocnych dla toruńskiego hospicjum

Wielkanoc to okres radości, nadziei i miłości. To również czas, kiedy pamiętamy o potrzebujących. Właśnie dlatego wspólnota toruńska Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” postanowiła zorganizować kiermasz kartek wielkanocnych na rzecz wsparcia Hospicjum Nadzieja.

Kartki zostały wykonane własnoręcznie, z sercem włożonym w najdrobniejszy szczegół. Każda z nich była wyjątkowa i pełna uroku, a jednocześnie przyczyniała się do szczytnego celu — zebrania pieniędzy na rzecz hospicjum. Hospicjum Nadzieja pomaga niepełnosprawnym dzieciom oraz ich rodzinom w trudnym czasie choroby. Dlatego też stypendyści wspólnoty toruńskiej postanowili, że środki przekażą tej placówce.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Wyjątkowe kartki trafiły do serc mieszkańców Torunia, a podczas kiermaszu udało się zebrać łącznie 725,50 zł. Kwota ta stanowi nie tylko wsparcie materialne dla hospicjum, ale przede wszystkim dowód na to, że dobro i pomoc innym są bezcennymi wartościami w życiu. W czasie Wielkanocy szczególnie ważne jest okazywanie miłości i wsparcia ludziom w potrzebie. To czas, w którym warto pamiętać o słowach Chrystusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych moich braci, uczyniliście i mnie”.

Dzięki takim akcjom jak kiermasz kartek wielkanocnych można pokazać, że dobro i pomoc dla innych to nie tylko puste słowa, ale konkretne działania, które przynoszą pozytywne efekty. Serca stypendystów wspólnoty toruńskiej także napełniły się radością. Wiele osób otrzymało nie tylko kartkę z ich rąk, ale przede wszystkim nadzieję na lepsze jutro.

Bartosz Jastrzębski