Łódź zbliża! – spotkanie gimnazjalistów i licealistów diecezji łódzkiej

„Młodych pociągają wymagania i wysokie ideały.” Te wzniosłe słowa Jana Pawła II stały się mottem przewodnim spotkania łódzkiej wspólnoty stypendystów, na którym mieliśmy przyjemność gościć licealistów i gimnazjalistów z diecezji łódzkiej, księdza proboszcza pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego księdza prałata Władysława Łojana oraz księdza Marcina Jarzenkowskiego.

W sobotę 22 listopada w odpowiedzi na zaproszenie koordynatora diecezji łódzkiej ks. Michała Pietrasika licznie wstawili się nasi młodsi koledzy stypendyści. Jak minęła ta sobota? Tego dnia w świetlicy przy ul. Jutrzenki rozlegał się dookoła dźwięczny śpiew, unosił aromatyczny zapach domowych wypieków, który przywiódł księdza proboszcza tutejszej parafii; układano wiersze, rozplątywano węzeł gordyjski. Te działania miały na celu wzajemną integrację i „reklamę” naszej studenckiej wspólnoty. Częścią „dla ducha” zajął się jak zawsze niezawodny w tej kwestii ks. Michał, w czasie której zachęcał nas, byśmy nie bali się odpowiedzieć na słowa Jana Pawła II i wykorzystywali drzemiącą w nas energię w poszukiwaniu wysokich ideałów. Podczas Mszy św. i Koronki do Bożego Miłosierdzia modliliśmy się za wszystkich stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, prosząc o odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań, które stawia przed nami Pan Bóg.

Światowe Dni Młodzieży w Łodzi Piotrowej – oto wyzwanie, które pociąga łódzkich stypendystów. Nie mogliśmy pozostać obojętni wobec wezwania ks. Marcina Jarzenkowkiego, który opowiedział o organizacji Światowych Dni Młodzieży w Łodzi. Już mamy zdeklarowanych kilkunastu chętnych stypendystów, którzy niebawem włączą się w przygotowania tego wielkiego święta ludzi młodych. Oczywiście w kalendarzach mamy zapisane kolejne spotkanie, z którego z pewnością zdamy wkrótce relację.

Karolina Fijałkowska

wspólnota łódzka