Lolek – przedszkole i żłobek tworzone przez absolwentów programu stypendialnego

Od 2015 r. na warszawskim Mokotowie Stowarzyszenie Absolwentów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia prowadzi Punkt Przedszkolny Lolek dla dzieci w wieku 3-5 lat, a od 2019 r. także Punkt Opieki Dziennej dla dzieci w wieku 1-2,5 lat.

W przedszkolu jest miejsce dla maksymalnie 20 dzieci, w Punkcie Opieki Dziennej – 10. Kameralna grupa, rodzinna atmosfera, wychowanie w duchu wartości katolickich, w grupie wielowiekowej, z indywidualnym podejściem do każdego dziecka, każdej rodziny – to główne cechy tego miejsca.

Pedagogom bliski jest nurt wychowania w oparciu o porozumienie bez przemocy, teorię potrzeb i rodzicielstwo bliskości, bez systemu nagród i kar. Z uwagi na niedużą grupę dzieci i liczbę naszej kadry, jesteśmy w stanie odpowiadać na indywidualne potrzeby, zainteresowania i potencjał rozwojowy każdego dziecka.

W Lolku, poza realizacją podstawy programowej, dzieci mają dodatkowe zajęcia z: rytmiki, j. angielskiego, gimnastyki, programowania, katechezy, logopedii zarówno grupowej, jak i indywidualnej oraz zajęcia taneczne.

„Lolek” ma także swój autorski program wychowawczy – „Wzrastamy
z Lolkiem”. Jego autorką jest jedna z absolwentek Fundacji, mama czworga dzieci
i pedagog z kilkuletnim doświadczeniem.  W każdym miesiącu do dzieci w odwiedziny przychodzą dwie pacynki, również uszyte przez jedną z absolwentek programu stypendialnego – Lolek i Jan Paweł II. Poprzez specjalny teatrzyk opowiadają maluchom o kolejnych cnotach i mówią o tym jak je praktykować. – Porządek, uprzejmość, ofiarność, miłosierdzie, cierpliwość, uczciwość, posłuszeństwo, wdzięczność – to wszystko przekłada się na bardzo konkretne, codzienne zachowania  dzieci. Przykładowo, gdy mamy cnotę porządku, uczymy się, by swoje buty i kurtki odkładać na miejsce w szatni. Gdy pochylaliśmy się nad cnotą ofiarności – przygotowywaliśmy paczki dla osób potrzebujących. W miesiącu miłosierdzia odwiedziliśmy seniorów w pobliskim domu opieki i przygotowaliśmy dla nich drobne upominki – opowiada dyrektor placówki. Do każdej z cnót nasza rytmiczka przygotowała autorską piosenkę.

 

Zapraszamy do kontaktu i odwiedzin Lolka – zostało nam kilka wolnych miejsc na nadchodzący rok przedszkolno-żłobkowy.

tel. 669 892 017, E-mail: kontakt@przedszkolelolek.pl