Marsz dla Jezusa

W Niedzielę Palmową stypendyści wspólnoty łódzkiej i abp Marek Jędraszewski wyruszyli z setkami młodych z łódzkich parafii w podróż upamiętniającą wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Szlak przemarszu rozświetlał blask Iskry Miłosierdzia niesionej przez stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiaclecia. Na czele pochodu niesiony był krzyż oraz wielkie proporce przedstawiające Jezusa, bł. Jana Pawła II, bł. Matkę Teresę z Kalkuty , św. Franciszka oraz św. Brata Alberta. Nie mogło zabraknąć smukłych i olbrzymich liści palmowych, które dumnie powiewały na wietrze. Na trasie przemarszu spod pomnika św. Faustyny Kowalskiej pod Katedrę Łódzką rozbrzmiewał dźwięczny, radosny i porywający serca  śpiew młodych osób manifestujących swoją wiarę w Jezusa Chrystusa. Ta niesamowita energia i zapał wzbudzały zainteresowanie wielu przechodnich.

Punktem kulminacyjnym wędrówki była Msza Święta w Katedrze, którą odprawił i homilię wygłosił abp Marek Jędraszewski. Pasterz łódzkiego kościoła przytoczył zdanie Jana Pawła II wypowiedziane do młodych w czasie pielgrzymki do Polski w 1997r., wskazujące na to, że Papież nigdy nie zawiódł się na ludziach młodych i zaznaczył, że nadal musimy starać się, by dawać świadectwo naszej wiary.

Na zakończenie przedstawiciele wszystkich łódzkich parafii odebrali lampiony z Iskrą Miłosierdzia.  To podkreśliło, że już tylko dwa tygodnie dzielą nas od ogłoszenia świętym Papieża Polaka. Owa wędrówka była próbą odnalezienia drogi wiodącej pod Krzyż Zbawienia; próbą odpowiedzi na wyzwanie Jana Pawła II bycia „człowiekiem prawdy”.

Karolina Fijałkowska

wspólnota łódzka