Rekolekcje trójmiejskiej wspólnoty FDNT

Niemal tradycją stało się, że stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, co roku razem przygotowują się na przyjście zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. To czas na zatrzymanie się i przemyślenie swojej relacji z Bogiem, czas odnowy duchowej osiągniętej przez modlitwę.

W tym roku rekolekcje naszej wspólnoty rozpoczęły się 4 kwietnia. Po raz trzeci zgromadziliśmy się Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym na Wyspie Sobieszewskiej, prowadzonym przez Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża.

Pierwszy dzień rozpoczęła prelekcja naszego rekolekcjonisty ks. Adama Skrzyńskiego, który pomógł nam dobrze rozpocząć czas refleksji nad sobą. Następnie wspólnie poprowadziliśmy drogę krzyżową. Dzień zakończył się modlitwą i adoracją Najświętszego Sakramentu. W czuwaniu towarzyszyły nam myśli bł. Jana Pawła II, naszego duchowego przewodnika.

W drugim dniu skupiliśmy się nad hasłem naszych rekolekcji – Boże Miłosierdzie. Podczas pracy w grupach rozważaliśmy obecność Bożej łaski w naszym życiu i dzieliliśmy się doświadczeniami. Po obiedzie, korzystając ze słonecznej pogody spacerowaliśmy po leśnych drogach i plaży. Tego dnia braliśmy udział w nabożeństwie pokutnym, które zakończyliśmy mszą świętą. Przez dwa dni trwania rekolekcji istniała możliwość zadawania pytań w formie pisemnej na nurtujące nas tematy. W czasie specjalnej konferencji ks. Adam pochylił się nad każdym pytaniem i problemem, które się pojawiło.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą, która zakończyła czas wspólnego przygotowania i ćwiczeń duchowych w sercu każdego z nas.

Rekolekcje wielkopostne umocniły więzi pomiędzy członkami naszej wspólnoty, dały czas na przemyślenia, a przede wszystkim zaowocowały pojednaniem z Bogiem, z samym sobą i z drugim człowiekiem.

 

Magdalena Kruczyk

wspólnota trójmiejska