Miasteczko Rodzinne z Janem Pawłem II

13 maja, przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, studenci warszawskiej wspólnoty akademickiej Fundacji  zorganizowali „Miasteczko Rodzinne z Janem Pawłem II”.

Wydarzenie to zostało przygotowane z okazji odpustu parafialnego i zbliżającej się rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W ramach Miasteczka  dzieci mogły wziąć udział w warsztatach ze skręcania balonów, ulepić coś niepowtarzalnego z kolorowej masy solnej lub stworzyć robota z kartonów i plastikowych butelek. W punkcie medycznym, prowadzonym przez studentów kierunków medycznych,  każdy mógł zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Nie zabrakło też kursu pierwszej pomocy. Stypendyści świetnie integrowali się z dziećmi poprzez wspólne śpiewy i tańce.

O 12.30 odbyła się suma odpustowa, której przewodniczył ks. Dariusz Kowalczyk- Przewodniczący Zarządu Fundacji, wraz ze swoim Zastępcą, ks. Pawłem Walkiewiczem.

Mimo, że „Miasteczko Rodzinne z Janem Pawłem II” odbyło się po raz pierwszy w Warszawie, cieszyło się dużym zainteresowaniem i z pewnością będzie kontynuowane w kolejnych latach. Zachęcamy wszystkich do organizowania takich wydarzeń w parafiach. Są one doskonałym sposobem na przypomnienie postaci św. Jana Pawła II i pokazywanie działalności Fundacji w społeczności lokalnej.