Warszawa podziękowała za dar św. Jana Pawła II

W piątkowy wieczór 18 maja, w 98 rocznicę urodzin św. Jana Pała II, odbył się Koncert „Miłość rodzi życie”. Był on wyrazem wdzięczności za dar Papieża Polaka, przygotowanym przez warszawskich stypendystów i zespół „Tylko Ty”.

W kościele akademickim św. Anny zgromadziły się władze Fundacji, stypendyści i mieszkańcy Warszawy. Wyjątkowym gościem wydarzenia był Prymas Polski- abp Wojciech Polak. Wybrzmiały piosenki w aranżacji Huberta Kowalskiego, a modlitwę uwielbienia poprowadzili członkowie Zespołu „Tylko Ty”- stypendyści i absolwenci programu stypendialnego.

Na zakończenie koncertu Prymas Polski wspomniał, że wszyscy uczestnicy koncertu zgromadzili się w wyjątkowym miejscu, w którym św. Jana Paweł II 39 lat temu spotkał się ze studentami. Przypomniał również słowa Papieża, który mówił, że człowieka należy mierzyć miarą serca.

Koncert pokazał wszystkim, jak fundamentalne dla człowieka jest doświadczenie miłości. To dzięki niej na świat przyszedł Karol Wojtyła, który z miłości do Chrystusa został Papieżem, a potem stał się początkiem odmiany życia niejednego człowieka, szczególnie zaś stypendystów Fundacji.